top of page

 

1 Aylık

PİLATES İLE GÜÇLENME VE SIKILAŞMA

 PROGRAMI

Spor salonuna gidemiyorum diye üzülme. Biz sana evinin rahatlığında uygulayabileceğin bir program hazırladık. Güçlenmek ve sıkılaşmak için sadece haftada  3 gün 1'er saatini ayırman yeterli. Haftada 3 gün derslerini aksatmadan programı tamamla. 1 ay sonunda sağlıklı ve fit hissetmeye başla.

IMG_7970.JPG

KENDİNİ SEV, HAREKETE GEÇ, DEĞİŞİMİ YAŞA

Spora başlamak, egzersizi bir yaşam biçimi haline getirmek istiyor ama nereden başlayacağını bilemiyorsan, bedenine hareket ve sağlık katmak, incelmek ve sıkılaşmak istiyor ama tek başına motivasyon bulmakta zorlanıyorsan, evde spor yapmak için sosyal medyadan denk geldiğin parça parça videoların ötesinde, profosyonel bir eğitmen eşliğinde güvenli bir program ile fit bir bedene kavuşmak istiyorsan bu programımızı kaçırma.
 
1 ay sürecek GÜÇLENME VE SIKILAŞMA PROGRAMIMIZDA , haftada 2 gün Uzman eğitmenimiz Aslıhan Özeker ile zoom üzerinden canlı derslerle buluşuyoruz.  Canlı buluşmalarımızda eğitmeniniz de sizi görerek bedeninize, hareketleri yapış şeklinize göre doğru yönlendirmeler ve tavsiyelerde bulunuyor. Ders sonrası  kayıt videosu size iletiliyor, hafta boyunca dersi  en az 2 tekrar daha yapmanızı tavsiye ediyoruz. Tekrar derslerini kendi zamanınıza göre istediğiniz gün ve saatte yapabilirsiniz. Ders linkleri paylaşılacağı için canlı dersi kaçırsanız bile sonradan telafi edebilirsiniz.

Canlı dersler dışında 1 ay boyunca whatsapp grubunda da eğitmeninizle birlikte olcaksınız.  Sorularınızı sorup danışabilirsiniz.

Eğer bir sağlık sorununuz varsa, pilates derslerine başlamadan önce doktorunuza danışınız.

BEDENİNİZE İYİ BAKARSANIZ, HAYATINIZA DA İYİ BAKMIŞ OLURSUNUZ.

Pilatesin Faydaları 

 •  Karın kasları başta olmak üzere tüm kaslarınızın güçlenmesini, vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar. Daha formda ve fit görünürsünüz.

 • Dengeli kas gelişimi sağlayarak duruş bozukluklarının düzelmesine, bel ve boyun ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

 • Pilates vücuttaki tüm kasları çalıştırmayı hedefler. Bu nedenle normalde ihmal edilen kaslar bile kuvvetli hale gelir. Bu da daha dengeli ve kuvvetli bir bedene sahip olmanızı sağlar.

 • Derin ve sağlıklı nefes almayı öğreterek akciğer kapasitemizi geliştirir ve kan dolaşımımızı iyileştirir.

 • Vücudumuzun direncini arttırır. Enerji verir ve dayanıklılık kazandırır.

 • Pilates konsantrasyon ve koordinasyon gerektiren bir egzersiz sistemidir. Dolayısıyla düzenli yaptığınızda konsantrasyon ve koordinasyonunuz da gelişir.

 • Sadece bedeniniz için değil, zihinsel sağlığınız için de faydalıdır. Düzenli pilates yapmak stresten uzak kalmanızı sağlar ve zihinsel sağlığınızı destekler. Kendinize olan güveninizi arttırır. 

 • Birçok sakatlığın rehabilitasyonunda da etkili sonuçlara sahiptir.

IMG_7994.JPG

Pilates programda seni neler bekliyor ?

Etkili ve Güvenli

Pilatesin iyileştirici ve güçlendirici hareket prensiplerini en doğru şekilde öğrenip uygulayarak, bedenini en güçlü ve sağlıklı haline getireceksin. 

Esnek Zaman

Evde kolaylıkla yapabileceğin,  İncelmeni ve sıkılaşmanı sağlayacak etkili pilates derslerine her an ulaşabileceksin. Dersleri kendi zamanına göre ayarlayabilirsin.

Uzman Desteği

Uzman pilates eğitmenin 1 ay  boyunca ulaşabileceğin yakınlıkta. Sorularını sorup her an whatsaap grubunda destek alabilir, danışabilirsin.

Motivasyon

Aynı hedefler için bir araya gelmiş kadınların ve pilates uzmanının da içinde olacağı whatsaap motivasyon grubu ile motivasyonunu hiç kaybetmeyeceksin. 

Dersler nasıl 

IMG_1342.JPG

Neden Pilates ?

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Joseph Pilates çocukluğundan bu yana yaşadığı romatizm, astım ve raşitizm hastalıklarını iyileştirmek için yoga, dövüş sanatları, jimnastik ile uğraşmıştır.

1. dünya savaşında esir düştüğü kampta, her gün sürgün edilen kişilere kendi geliştirdiği egzersizleri yaptırmış, büyük veba salgınında sadece onun egzersiz yaptırdığı kişiler salgına yakalanmamıştır. Bunun üzerine tüm hastanelerde yatan hastalara bu egzersizler yaptırılmaya başlanmış ve kısa sürede güçlenip sağlıklarına kavuştukları gözlenmiştir.

 

Savaş sonrası Amerikaya yerleşen Joseph pilates burada ilk pilates stüdyosunu açmıştır. Çok sık sakatlık yaşayan dansçılar pilates yöntemini keşfedip öğrencilerine uygulatmaya başladıkça dünyada da popülerleşmiştir.

 

Aslında bir rehabilitasyon yöntemi olan pilates, günümüzde yalnızca sakatlıkların tedavisinde değil; fit bir vücuda sahip olmak, ileri yaşlarını sağlıklı yaşamak, vücudunu şekillendirmek ve kas kütlesini artırmak isteyen kişilere en kısa sürede cevap veren bir egzersiz sistemi halini almıştır.

Gelin hep birlikte haftada 3 gün kendimize egzersiz yapmak için gerekli zamanı ayıralım ve 1 ay sürecek  programımızla değişim için adım atalım.

Unutma her zaman motive olamayabiliriz,  bu yüzden disiplinli olmayı öğrenmeliyiz!

IMG_6813.jpg
 • Daha formda ve fit görünmek istiyorsan..

 • Güçlü ve dengeli bir vücut  istiyorsan...

 • Dik durmak, duruş bozukluklarını iyileştirmek  istiyorsan.. .

 • Eğlenerek kilo vermek ve sıkılaşmak istiyorsan... 

 • Sağlıklı olmak, yaşam kaliteni arttırmak istiyorsan...

 • Doğru ve derin nefes almayı öğrenmek  istiyorsan 

 • Stresten uzaklaşmak ve özgüvenini arttırmak istiyorsan..

 • Enerjini ve dayanıklılığını arttırmak istiyorsan...

 • Sadece bedenini değil zihnini de güçlendirmek istiyorsan...

Pilates Yapmalısın

Kimler pilates yapmalı 

Katılımcı Yorumları

bottom of page